Kancelaria Radców Prawnych Chorzów

W naszej Kancelarii Radców Prawnych, zlokalizowanej w bliskim sąsiedztwie Chorzowa, kładziemy ogromny nacisk na spersonalizowane podejście do każdego Klienta, dążąc do pełnego zrozumienia jego unikalnych celów oraz potrzeb. Nasza praktyka opiera się na rzetelności, dokładności oraz koncentracji na osiąganiu najlepszych rezultatów. Posiadamy bogate doświadczenie w różnych dziedzinach prawa, takich jak prawo korporacyjne, handlowe, pracy, nieruchomości, podatkowe i wiele innych. Jesteśmy również gotowi elastycznie reagować na wyzwania wynikające z dynamicznie zmieniającego się środowiska prawnego, dostosowując naszą działalność do najnowszych przepisów i standardów. Zapraszamy serdecznie Klientów z Chorzowa i okolic do rozpoczęcia z nami współpracy.

MKL Advisors: Kancelaria Prawna niedaleko Chorzowa

O Kancelarii

Kancelaria MKL Advisors powstała w wyniku połączenia dwóch niezależnych Kancelarii Radców Prawnych, którymi kierowali długoletni przyjaciele - Michał Michalec i Piotr Kuśnierz. Po długim okresie gromadzenia nieocenionej wiedzy i specjalizowania się w różnych dziedzinach prawa, postanowiliśmy zjednoczyć nasze siły. Naszym głównym celem jest zapewnienie kompleksowego i solidnego wsparcia prawnego. Wierzymy, że nasza kooperacja przyczyni się do jeszcze bardziej efektywnej obsługi prawnej firm oraz klientów indywidualnych w Chorzowie, spełniając w pełni ich oczekiwania.

Nasza Kancelaria Radców Prawnych wszechstronnie obsługuje zarówno przedsiębiorstwa lokalne położone w Chorzowie, jak i firmy krajowe oraz międzynarodowe. Oferujemy wsparcie w kluczowych obszarach działalności biznesowej, skupiając się na prawie spółek, fuzjach i przejęciach (M&A), rynku nieruchomości, bankowości, inwestycjach oraz rozstrzyganiu sporów sądowych związanych z aspektami gospodarczymi, budownictwem, własnością intelektualną i prawem pracy.

Dzięki naszym rozległym kontaktom z doświadczonymi prawnikami, doradcami podatkowymi oraz ekspertami od inwestycji, jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę prawną nie tylko dla firm prywatnych, ale również dla instytucji z sektora publicznego.

Nasze świadczenia obejmują także międzynarodowe projekty, które realizujemy, dbając o utrzymanie najwyższych standardów zarówno w zakresie prawa, jak i biznesu. Naszym głównym celem jest zapewnienie skuteczności wdrażanych rozwiązań oraz długoterminowego bezpieczeństwa naszych Klientów.

Profesjonalne doradztwo oraz wsparcie prawne dla firm i klientów indywidualnych Chorzów

Nasze specjalizacje

Kancelaria Radcy Prawnego w Chorzowie

Radcy Prawni Chorzów

Zespół

Piotr Kuśnierz

Radca prawny, Wspólnik Zarządzający

Specjalizuje się w prawie rynku nieruchomości i obsłudze inwestycji, umowach w obrocie gospodarczym, prawie własności intelektualnej oraz sporach sądowych.

W ramach swojej praktyki posiada wieloletnie doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej licznych podmiotów gospodarczych (w tym zagranicznych), instytucji kultury i banków. Udzielał kompleksowej pomocy prawnej w wielu procesach inwestycyjnych, w tym złożonych transakcjach na rynku nieruchomości. Reprezentuje Klientów w licznych sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa budowlanego, nieruchomości, prawa bankowego oraz prawa pracy. Biegle włada językiem angielskim. Wpisany na listę radców prawnych w 2012 roku.

Radca prawny Chorzów
Kancelaria Prawna Adwokat Chorzów

Michał Michalec

Radca prawny, Wspólnik Zarządzający

Specjalizuje się w transakcjach M&A, procedurach przekształceń, łączenia i podziałów spółek prawa handlowego oraz bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek prawa handlowego.

W ramach swojej praktyki posiada ponad 10 letnie doświadczenie w obsłudze spółek publicznych notowanych na GPW w Warszawie oraz na NewConnect. Specjalizuje się o obsłudze prawnej procedur przekształceń, łączenia i podziałów spółek w tym spółek publicznych. W ramach swojej praktyki obsługiwał procesy IPO, emisje publiczne i niepubliczne akcji oraz obligacji. Z powodzeniem przeprowadził unikalne na skalę krajową procedury podziału spółek publicznych, transgraniczne łączenia spółek, tworzenie Spółek Europejskich oraz przeniesienia siedzib spółek do innych krajów Unii Europejskiej. Biegle włada językiem angielskim. Wpisany na listę radców prawnych w 2013 roku.

Usługi prawne dla firm i przedsiębiorstw w Chorzowie

W świetle coraz bardziej skomplikowanego środowiska biznesowego, zrozumienie i przestrzeganie przepisów prawnych staje się nieodzownym elementem sukcesu każdej firmy w Chorzowie. Nasza Kancelaria specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych usług prawnych dla przedsiębiorstw i korporacji, które pragną zapewnić sobie solidne oparcie prawne i rozwijać się bez obaw o ewentualne komplikacje. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy prawniczej, będziemy Twoim niezawodnym partnerem w osiąganiu licznych sukcesów biznesowych.

Nasze usługi prawne obejmują różnorodne dziedziny, mające na celu zabezpieczenie interesów Twojej firmy na wielu płaszczyznach oraz zapewnienie niezawodnego wsparcia w każdym aspekcie jej działalności. Korzystając z naszych usług prawnych dla przedsiębiorstw w Chorzowie, możesz liczyć między innymi na świadczenia z następujących obszarów:

  • Doradztwo prawne – indywidualnie konsultacje prawne, dzięki którym będziesz mógł podejmować trafne decyzje z uwzględnieniem specyfiki swojej działalności. Nasz zespół Radców Prawnych pomoże Ci zrozumieć i dostosować się do wszystkich aspektów prawa gospodarczego w Polsce.
  • Zakładanie i rejestracja firm – pomagamy zarówno w procesie zakładania firmy oraz rejestracji spółek, jak i w przygotowaniu niezbędnych dokumentów oraz formalności prawnych.
  • Umowy handlowe – opracowujemy umowy, fachowo analizujemy każdy punkt. Zależy nam, aby zapewnić Twojej firmie bezpieczne i optymalne warunki współpracy z przyszłymi partnerami.
  • Prawo pracy – zapewniamy rzetelną pomoc w kwestiach związanych z prawem pracy. Od sporządzania umów po rozwiązywanie sporów pracowniczych.
  • Podatki i księgowość – pomagamy w optymalizacji podatkowej i prowadzeniu księgowości, abyś mógł kontrolować koszty i skupić się na rozwoju swojej firmy.
  • Rozwiązywanie sporów i mediacje – w przypadku sporów biznesowych oferujemy wsparcie doświadczonych Radców Prawnych, specjalizujących się w obszarze negocjacji, mediacji i postępowaniach sądowych.
  • Prawo nieruchomości – świadczymy także usługi związane z prawem nieruchomości. Nasi eksperci doradzą w zakresie transakcji nieruchomościami, umowy najmu, czy też rozwiązywania sporów i problemów prawnych.

Niezależnie od rozmiaru Twojego biznesu, nasza Kancelaria Radców Prawnych w sąsiedztwie Chorzowa jest gotowa zapewnić Ci kompleksową opiekę prawną, pomagając Ci unikać wszelkich pułapek i incydentów. Skontaktuj się z nami już dziś, aby omówić swoje potrzeby i rozpocząć współpracę z naszym zespołem. Twój sukces biznesowy jest naszym celem, a profesjonalne doradztwo prawne to klucz do osiągnięcia go.

Sprawdź również: